Planeta Island

Comment

Planeta Island

Párkrát jsem slyšel, že když se na Island jednou podívám, budu se tam chtít vracet každý rok znovu a znovu. A je to pravdu!

Comment

JAKÁ JE SLAVNÁ RALLY DAKAR?

Comment

JAKÁ JE SLAVNÁ RALLY DAKAR?

Rally Dakar je etapový off-road závod ve čtyřech kategoriích - motorek, čtyřkolek, automobilů a kamionů. Širokou i odbornou veřejností je tento závod považován za nejnáročnější závod svého druhu na světě. Založil ho Francouz Thierry Sabine a jak už název napovídá, původní trasa vedla z Paříže do města Dakar v Senegalu. Kvůli opakovaným přepadením posádek a také kvůli stále větší hrozbě teroristických útoků byli však organizátoři nuceni závod v roce 2008 zrušit. Při hledání adekvátní náhrady za původní trasu padla volba na Jižní Ameriku, kam se závod hned následujícího roku přesunul a kde zůstává dodnes. Letošní ročník startoval v hlavním městě Argentiny - Buenos Aires, odkud se posádky vydaly do bolivijského horského města Uyuni a odtud do cíle v argentinském Rosariu. Závodní trasa měřila více jak 9000 km a byla rozdělena na prolog a 13 etap. 

Comment

Red Bull Horská Smyčka

Comment

Red Bull Horská Smyčka

Jak udělat upoutávku na běžkařské závody, když během prosince panovalo spíš jarní počasí a po sněhu nebyly ani památky? Namalovat si to! Celý si to namalovat!

Comment